Web Optimizasyon

İyi ve Doğru Yapılandırılmış Bir Web Sitesi Size Ne Katar?

Yapılandırılmış veri, diğer adıyla Schema; Google’ın web sitenizi tanımasını ve anlamlandırıp sınıflandırmasını sağlayan yapıdır.

İyi yapılandırılmış bir web sitesi size;

  • Güvenilirlik sağlar

Uygun tasarımlar ve gereken sertifikalar kullanıldığı için sitenizin hacklenmesi, kullanıcı bilgilerinin çalınması tarzı durumlarla karşılaşmazsınız. Bu da müşteri memnuniyeti ve beraberinde de olumlu bir dönüş olacağı anlamına gelir.

  • Arama motorlarında üst sıralarda olmanızı sağlar

Xml site haritanızın kötü kodlandığını kabul edelim. Siteniz Google taramalarından başarıyla geçemeyecek ve bu da size SEO açısından olumsuz bir sıralama yaratacaktır.

  • Kullanıcı trafiği sağlar

Web siteniz Google taramalarından başarı ile geçtiği için üst sıralarda yer alabilecek ve böylece daha çok ziyaretçi alabileceksiniz.

  • Mükemmel kullanıcı deneyimi sağlar

İyi yapılandırılan bir sitede kullanıcı aradığı bir şeyi kolayca bulabilir. Bu da size olumlu bir dönüş ve ziyaretçilerinizde devamlılık sağlar.

  • Yapısal verilerin makineler arasında otomatik olarak bağlanması daha kolaydır

Facebook, Twitter, İnstagram gibi haber beslemeleri ve diğer sosyal medyalardan gelen veriler, arama motoru sonuç sayfalarına göre çıktı üretmesine fayda sağlar.

 

İyi ve doğru bir web sitesi için 5 adım

  • İyi bir web sitesi demek mükemmel içerik demektir; mükemmel içerik ise kullanıcıya istediğini verebilmek demektir. Ziyaretçileriniz sayfalarınızda gezinirken amaçlarına ulaşabilsinler.
  • Ziyaretçilerinizin size ulaşabilmesi trafiğiniz için çok önemli. SEO donanımızı kusursuz olmalı ki arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilesiniz. Ziyaretçilerinizin size hemen ulaşabilmesini sağlayın.
  • Kullanıcıların gizliliği esasına dikkat edin. Unutmayın ki insanlar kendilerini güvende hissetmek isterler. Bu imkanı onlara tanıyın. Ne olursa olsun bilgilerine ulaşılamayacağını ve sizin bunu sağlamak için tüm önlemleri aldığınızdan emin olmalılar.
  • Sitenizi sürekli güncel tutun. Eklentilerinizi güncelleyin, sürekli paylaşımlar yaparak sitenizin aktifliğini sağlayın. Böylece kullanıcılar sizin gündemi takip ettiğiniz ve bilgi sahibi olduğunuz kanısına kapılırlar.
  • Sosyal medyada bulunun. Günümüz dünyasında herkes sosyal medyayı bir şekilde kullanıyor. Siz de kullanın. Bu sizin ulaşım alanlarınızı arttırarak size daha çok geri dönüş sağlar. Böylece daha çok referansa sahip olursunuz.
SoftInova

Author

SoftInova

SoftInova, web tasarım, yazılım, web güvenlik ve web site optimizasyonu alanlarında güncel teknolojilere uygun olarak hizmet veren inovatif teknoloji firmasıdır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir