İyi Bir Web Sitesine Sahip Olmanın 10 Yolu - SoftInova
SEO Web Tasarım

İyi Bir Web Sitesine Sahip Olmanın 10 Yolu

İyi web siteleri düzenli ve iyi bir yapı izlerler. Bu yapılar dağınık olmadıkları için ziyaretçiler süprizlerle karşılaşmaz ve dağınık bir yapı içinde olmadıkları için site de kaybolup asıl amaçlarından sapmazlar. Doğru bir organizasyon ve düzenli bir yapı ile yapılan web sitelerinde hedef kitle ve pazarlama hedefleri daha özenli ve daha sağlıklı belirlenir. 

Bu saye de siteniz kullanıcı dostu bir hale gelir ve erişebilir olur. Doğru bir organizasyon ve düzenli bir yapı SEO açısından da size oldukça fayda sağlar ve sitenizin Google tarafından kolayca indexlenmesine fayda sağlar.

Basit ve Kolay Navigasyon

Başarılı web siteleri basit ve kullanıcı dostu gezinme sunar. Ziyaretçiler ihtiyaç duydukları her şeyi hızlı ve kolay bulmalıdır. Kullanıcılar, ihtiyaç duydukları şeyi bulmaya çalışırken siteyi merak etmek zorunda kalırsa, sinirlenecek ve ayrılacaktır. Bu nedenle, web sitenize sezgisel bir gezinme çubuğu eklemek önemlidir.

Web sitenizin boyutuna ve içerik miktarına bağlı olarak, uber menüler olarak da bilinen mega menüler uygulamayı düşünebilirsiniz. Bu tür menüler, sütunları kullanarak gezinme çubuğunuzdaki içeriği düzenlemenize olanak tanıyarak tipik açılır menülerin ötesine geçer.

Özgün İçerik

Yüksek kaliteli web siteleri, sattıkları ürüne değil, hedef kitlenin ihtiyaçlarına odaklanır. İyi ve taze içerik, ziyaretçinin ilgisini oluşturur ve onları katılmaya, arkadaşlarını davet etmeye ve daha fazlası için geri gelmeye davet eder.Ayrıca, Google, kullanıcılar için alakalı ve ilginç içeriğe değer verir, bu nedenle orijinal içerik oluşturmak, iki katına çıkmanın harika bir yoludur iyi bir web sitesi yapmaya geliyor. Bazı şirketler, ürünleri veya etkinlikleri hakkında makaleler veya blog gönderileri yazarak bunu yapmaya karar verirken, diğerleri müşteriler tarafından sorulan sık sorulan soruları (SSS) ele alan sayfalar oluşturur.

Bununla birlikte, birçok web sitesi zaten orijinal içeriğe sahiptir, ancak bu yalnızca onu optimize etmek ve tanıtmaktan ibarettir.

Benzersiz Tasarım

Güzel ve çağdaş tasarım, bir siteyi unutulmaz kılar. İyi bir web sitesi, pazarına ve kişiliğine uygun bir tema etrafında oluşturulur. Bununla birlikte, olağanüstü tasarım aynı zamanda bir işletmenin markasını da kapsar ve kullanıcının deneyimini hesaba katar. Bu nedenle, hem masaüstü hem de mobil cihazlar için bir web sitesi tasarlamak son derece önemlidir. Son olarak, iyi web siteleri renk körü koşullara sahip olanlardan daha ciddi engelli kullanıcılara kadar tüm izleyiciler için tasarlanmıştır.

Hız

Kullanıcılar yavaş içeriğin indirilmesini beklemek istemez; bilgilerine hızlı ve gecikmeden ihtiyaç duyarlar. Günümüz internet alanlarında çoğu kullanıcı, bir web sitesine tıklarlarsa ve bekledikleri kadar hızlı yüklenmezse, geri dönüp daha hızlı teslim edecek başka bir web sitesine tıklayabileceklerini bilirler. Optimize edilmiş grafikler, video ve ses, bir web sitesine hızlı yüklenmesi için ihtiyaç duyduğu hızı verir. Öte yandan, mobil cihazlar için sayfa hızını düşürmek söz konusu olduğunda, Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) kullanışlı oluyor. Bu, web sitelerini mobil cihazlara hızlı bir şekilde yüklemek için Google tarafından desteklenen bir projedir. Sonuç olarak, rakiplerinizin önüne geçme konusunda sayfa hızı önemli bir faktördür. Web sitesinin hızı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki makalelere göz atın:

Temiz Kod

Dağınık, eski, kullanımdan kaldırılmış veya yanlış kod, bir web sitesinin arama motoru görünürlüğünü azaltabilir. Aslında, pazarlamacılar ve web tasarımcıları nelerin geliştirilebileceğini görmek için web sitenizi analiz ettiklerinde, büyük olasılıkla önce web sitenizin koduna bakacaklardır. Ayrıca, web sitenizi yavaşlatacak tarayıcı oluşturma sorunları da oluşturabilir. Doğrulanmış kod, tarayıcı uyumluluğuna yardımcı olacaktır; Standartlara uymak, sitenin farklı tarayıcılarda doğru bir şekilde görüntülenme şansının daha yüksek olmasını sağlamanın bir yoludur. Kodunuzu incelemenize ve iyileştirmenize yardımcı olabilecek çevrimiçi birçok HTML doğrulayıcı vardır. Son olarak, temiz kod, sorun gidermenin daha kolay olması nedeniyle size zaman kazandırabilir.

Anlaşılır

Çoğu insan web sitelerini okumaz; onları tararlar. Kontrast ve hiyerarşi, içeriği ziyaretçinin gözünde kolaylaştırarak sitenin okunabilirliğine yardımcı olur. Metin rengi ile web sitesi arka planı arasındaki kontrast çok önemlidir. İyi web siteleri asla siyah bir arka plan rengi ve koyu mavi metin veya beyaz arka plan rengi ve sarı metin kullanmaz.

Hiyerarşi, kişilerin web sitesindeki önemli bölümleri belirlemelerine yardımcı olur. Yüksek kaliteli web siteleri, içeriği bölümlere ayırmak için başlıkları kullanır ve ziyaretçilerinin içeriğini daha iyi okumasına yardımcı olmak için küçük metin blokları sağlar.

Arama Motoru Optimizasyonu

Ziyaretçisi olmayan harika bir web sitesi görünmez bir web sitesidir. SEO veya arama motoru optimizasyonu, siteye bir kitle getirmeye yardımcı olacaktır. Bir web sitesinin büyümesinde ilgili kullanıcıları getirmenin önemli bir rol oynadığını dikkate almak da önemlidir. Bu sadece genel bir kitle oluşturmakla ilgili değil, hizmetlerinizi takdir edecek ve bunun için ödeme yapacak potansiyel müşteriler kazanmakla ilgilidir.

Etkili SEO, sonuçları görmek için zaman ve çaba gerektirir, ancak sitenizi güçlendirecek ve yatırım getirisi (yatırım getirisi) sağlayacaktır. Bu genellikle, reklam kampanyaları oluşturmak, kaliteli içeriği sık sık optimize etmek ve tanıtmak, geri bağlantı kurmak, hedef kitlenizin ne aradığını belirlemek için anahtar kelime araştırması yapmak ve hatta kodu incelemek ve temizlemek gibi stratejiler uygulayarak gerçekleştirilir. 

İzleme ve Analiz

Metrikler ve site analizi, bir web sitesinde neler olup bittiğine dair içgörü sağlar. İyi siteler trafiklerini ve pazarlama etkinliklerini ölçer. İzleme ayrıca bir sitenin müşterilerini daha iyi hedeflemeye, alakalı reklamlar oluşturmaya ve daha yüksek dönüşüm sağlayan bir web sitesi oluşturmaya yardımcı olur.

Sonuçta, günümüzün analitik araçlarının en büyük avantajlarından biri, pazarlamacıların müşterilerinizin bir işlemi tam olarak nerede tamamladığını tespit etmesine olanak sağlamasıdır. Bu eylemler, çevrimiçi bir satın alma işlemini tamamlamak, bir form doldurmak veya haber bülteninize abone olmak olabilir. İyi bir web sitesine sahip olmak için, neyin işe yaradığını ve neyin işe yaramadığını sık sık takip etmek, eğitimli iyileştirmeler yapmak önemlidir. İzleme ve web analizi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Orlando İnternet Pazarlama sayfamıza uğramayı unutmayın.

İç ve Dış Bağlantı

Bağlantılar, bir web sitesinin arama motoru sonuçlarında nerede görüneceğini belirlemede önemli bir faktördür. İyi web siteleri kendilerini Google Local, Yahoo! gibi diğer yüksek kaliteli web sitelerinde tanıtır. Yerel, Sarı Sayfalar, LinkedIn ve daha fazlası. Bağlantı oluşturmayı teşvik etmenin ve geliştirmenin bir başka yolu da sektörünüzle ilgili web sitelerine makaleler göndermektir. Çoğu çevrimiçi dergi veya blog, makalenizden web sitenize geri dönen bir bağlantıya izin verir.

Bağlantı kurmayı, siber evrenin ağızdan ağıza yönlendirme süreci olarak düşünün. Sektörünüzdeki önde gelen web sitelerinin web sitenize bağlantıları varsa, bu, yalnızca sitenizin dışındaki bağlantılar yoluyla aldığınız değerli trafik ve potansiyel müşterilerdir. Bağlantı oluşturmanın nasıl çalıştığına dair güzel bir örnek, ziyaretçileri bağlantılar aracılığıyla web sitenizde sağlanan hizmetlere yönlendirecek olan sektöre özgü inceleme sayfalarına (ev onarımları için Homeadvisor.com gibi) yansıtılır. 

SoftInova olarak yaptığımız web sitelerinde bu kriterleri tek tek sırası ile uygulayarak sizlere özgün ve benzersiz bir tasarım sunuyoruz. Bu sayede siteniz özgün, düzenli ve kolay anlaşılabilir ziyaretçi dostu bir site konumuna gelmiş oluyor.

Author

SoftInova

SoftInova, web tasarım, yazılım, web güvenlik ve web site optimizasyonu alanlarında güncel teknolojilere uygun olarak hizmet veren inovatif teknoloji firmasıdır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir